Rekolekcje wielkopostne w Platerkach!

W tym roku nie jest nam dane spotkać się na corocznych rekolekcjach dla całej społeczności naszych szkół – rodziców, nauczycieli i nauczycielek, pracowników i pracownic szkoły, absolwentów i absolwentek, przyjaciół i przyjaciółek. Ale przecież Wielkanoc się zbliża mimo to. W tym tak trudnym czasie, gdy przeżywamy kościelną, społeczną, narodową i globalną Paschę – a także wielu z nas przeżywa ją w swoim życiu osobistym – tym bardziej zachęcamy do przygotowania do tych najważniejszych wydarzeń w roku.
Choć się więc nie spotkamy na żywo, spróbujmy razem wsłuchać się w Słowo. Co to znaczy być chrześcijaninem? Jak się nim stać? Dlaczego to, co często utożsamiamy z chrześcijaństwem, rozmija się z tym, co jest jego prawdziwą istotą? Powróćmy do fundamentów, do najważniejszych pytań, do źródeł.
W taką podróż zaprasza nas w tej końcówce Wielkiego Postu ksiądz Grzegorz Michalczyk, kapelan naszych szkół, a także krajowy duszpasterz środowisk twórczych, wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, rektor kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego na placu Teatralnym.
Wszystkie trzy wygłoszone dla nas katechezy dostępne będą…
Już dziś zapraszamy do wysłuchania pierwszej z nich. Bądźmy w tym czasie razem mimo odległości, obostrzeń i izolacji. To, co nas łączy, jest większe niż to, gdyż Tym, który nas łączy, jest sam Bóg.
Dobrych rekolekcji, dobrej Paschy.
Ignacy Dudkiewicz katecheta w liceum im. Cecylii Plater-Zyberkówny
Katecheza pierwsza

Katecheza druga

Katecheza trzecia