Egzamin online

Jak przeprowadzamy przeprowadzamy egzaminy wstępne?

Obecna sytuacja wymaga szczególnych rozwiązań, które umożliwią przeprowadzenie całego procesu rekrutacyjnego zdalnie.

W Platerkach egzaminy wstępne składają się z dwóch części i przeprowadzone są w następujący sposób:

Pierwszy egzamin, czyli test z języka angielskiego, napiszecie w środę, 6 maja, o godzinie 15:00. Prosimy, żebyście stworzyli sobie dogodne warunki do pisania. Przyda się zaciszny pokój za zamkniętymi drzwiami, do którego domownicy nie będą mieli wstępu. Przygotujcie sprawdzony komputer z dostępem do Internetu. Telefon komórkowy oraz inne „rozpraszacze” zostawcie poza tym pokojem. Nie będziemy stosować aplikacji dających egzaminatorowi możliwość kontroli Waszej pracy, ani oka kamery internetowej jako formy nadzoru. Oczekujemy od Was w tej sytuacji dojrzałości. Innymi słowy, obdarzamy Was zaufaniem z nadzieją, że stanie się ono początkiem naszych dobrych relacji.

Link do egzaminu, który napiszecie na portalu testportal.pl, otrzymacie mailem podanym w ankiecie rekrutacyjnej. Na jego uzupełnienie będziecie mieli do 120 minut.

Przed rozpoczęciem egzaminu, o godzinie 14:30 zapraszamy Was na krótkie spotkanie organizacyjne, które odbędzie na platformie Zoom. Link do logowania kandydaci dostali mailem.

Niezależnie od wyniku testu każdy z Was otrzyma link z zaproszeniem na drugą część egzaminu – rozmowę z nauczycielami.
Rozmowa będzie dotyczyć Waszych mocnych stron, zainteresowań i zaangażowania społecznego (wolontariatu). W drugiej części zadamy Wam kilka pytań z zakresu wiedzy ogólnej.
Ze swojej strony zadbamy o to, by rozmowa odbyła się w serdecznej atmosferze. Podobnie, jak podczas egzaminu z angielskiego, prosimy Was o przygotowanie spokojnego miejsca, w pokoju za zamkniętymi drzwiami. Zadbajcie o to, by domownicy lub zwierzęta nie rozpraszały Waszej uwagi. Zadbajcie o formalny strój i porządek w zasięgu „wzroku kamery”.

Życzymy powodzenia!